magazin
Tizenkét ember az erdélyi vadonban egy tó mellett közös célért küzd. Tizenkét ember, akik néha dühösek, néha éhesek, sokszor fáradtak, és…
továbbhír
Augusztus 11-én, három epizóddal indul A híd című reality show, amely az alkotók szerint izgalmas, szórakoztató, ugyanakkor elgondolkodtató sorozat…
továbbmagazin
A Mácsai Pál által alakított terapeuta már eddig is a sorozat emblematikus főhőse volt, de az évadok múlásával egyre inkább ő került a fókuszba, és…
továbbmagazin
A heti tévékínálatban található film Mansfeldről '56 apropóján, egy Gazdag Gyula-opusz, az HBO-n pedig egy kiváló magyar-koreai film, a Pálfi György…
továbbmagazin
November 6-án, vasárnap este 8 órakor indul az egyik legsikeresebb kurrens hazai tévésorozat, az Aranyélet második évadja. A sorozatot gyártó és…
továbbhír
A Promax Global Excellence 2016 New Yorkban tartott díjkiosztóján az HBO Europe Creative Services csapata öt elismerésben részesült. A zsűri a világ…
továbbhír
Március 26-27-én kódolatlan hétvégét tart az HBO3, ahol a csatorna saját gyártású sorozatai között, a nagy sikerrel vetített Aranyélet első részét…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié